spotkanie higienistek - An Overview
spotkanie higienistek - An Overview
Blog Article
– Jednym z takich kluczowych zaleceń jest np. powstrzymanie się od jedzenia i picia przez jakiś czas po zabiegu. Warto jednak wiedzieć, że w zależności od zastosowanego podczas higienizacji środka, czas powstrzymywania się od jedzenia może wynosić dwie godziny, ale i kilkanaście godzin. Dlatego tak ważne jest, by przeczytać ulotkę produktu, którego używamy
– Jak dobierać lek znieczulający – Znieczulenia: kobiet w ciąży – Pacjent z obciążeniami kardio – Znieczulenia zębów z nieodwracalnym zapaleniem miazgi
Jego pasja i doświadczenie sprawiają, że jest cenionym specjalistą i niezależnym higienistą stomatologicznym w Turynie.
Wymagające i zaskakujące przypadki kliniczne w leczeniu dzieci – jak prawidłowo zdiagnozować, jak ustalić indywidualny system leczenia
Przez dwa dni pełne niezapomnianych wrażeń, wspólnie przeżyliśmy rewolucję w profilaktyce stomatologicznej. Wasze zaangażowanie i pasja przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia, które zgromadziło 450 klinicystów z Polski, Czech i Słowacji. Mieliśmy przyjemność gościć aż 6 międzynarodowych wykładowców, przeprowadzić aż 20 warsztatów w czterech językach, na pięciu niezależnych salach warsztatowych.
Używamy plików cookie do gromadzenia i analizowania informacji o użytkownikach tej witryny. Używamy tych informacji do ulepszania treści, reklam i innych usług dostępnych na stronie.
Takie informacje często pomagają witrynie działać zgodnie z oczekiwaniami odwiedzających. Mimo, że zebrane dane nie służą identyfikacji Twojej tożsamości, pozwalają nam zapewnić znacznie lepiej spersonalizowane doświadczenie. Szanujemy Twoje prawo do prywatności, więc możesz w dowolnym momencie wyłączyć określone rodzaje plików cookie.
W praktyce obowiązek ustawicznego rozwoju zawodowego polega na uczestnictwie w różnego rodzaju punktowanych konferencjach naukowych, warsztatach, szkoleniach, kursach itp. Zgodnie z zapisami ustawy, dopełnienie obowiązku ustawicznego rozwoju zawodowego polega na uzyskaniu w 5-letnim okresie rozliczeniowym co najmniej two hundred punktów edukacyjnych za udział w wybranych formach doskonalenia zawodowego, w tym obowiązkowo a hundred and twenty punktów za udział w kursie doskonalącym. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
Z pewnością możecie być Panie pewne – tak jak każdego roku – inspirującego programu naukowego konferencji i wielu ciekawych, wartościowych warsztatów praktycznych o zróżnicowanej tematyce. Mogą być Panie również pewne fantastycznej atmosfery, z której od lat znane jest nasze wydarzenie, ale to przecież w bardzo dużym stopniu zasługa Was samych – naszych „Asysdentek”.
Most protetyczny. Jakie są wskazania do zastosowania tego uzupełnienia? Pacjent Utrata zębów to nie tylko defekt estetyczny, ale przede wszystkim poważne zaburzenie ogólnej funkcji narządu żucia.
autorstwo lub współautorstwo artykułu opublikowanego w fachowym czasopiśmie medycznym wymienionym w części A lub B wykazu czasopism naukowych, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art.
napisanie i opublikowanie książki o charakterze medycznym, rozdziału w książce lub edukacyjnego programu multimedialnego
W praktyce obowiązek ustawicznego rozwoju zawodowego polega na uczestnictwie przez przedstawicieli ujętych w ustawie zawodów medycznych w różnego rodzaju punktowanych konferencjach naukowych, warsztatach, szkoleniach, kursach itp. Ile punktów edukacyjnych musi zgromadzić asystentka i higienistka stomatologiczna i w jakim czasie?
Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia w sprawie ustawicznego rozwoju zawodowego osób wykonujących niektóre zawody medyczne, w tym asystentek i higienistek stomatologicznych. Określono w nim dopuszczalne formy samokształcenia przedstawicieli zawodów medycznych, liczbę punktów edukacyjnych za poszczególne formy ustawicznego rozwoju zawodowego wraz z dokumentami potwierdzającymi ich realizację, liczbę punktów niezbędnych Konferencja asystentka stomatologiczna do zaliczenia obowiązku doskonalenia zawodowego oraz wzór karty rozwoju zawodowego osoby wykonującej zawód medyczny.